Dlaczego Wyspa?

Nie popiszę się oryginalnością twierdząc, że wyspa to egzotyka, woda, spokój, nowość, inność, tajemniczość, niepowtarzalność, ale po co o tym pisać skoro to wszystko to… nie u nas w Polsce.

Otóż „Wyspa Kaszubska” to wyjątkowe miejsce bezpośrednio nad jeziorem, na którym są dwie wyspy, ba nawet Owcze – od maja do października na jednej z nich wypasają się owce.

Nie jeden zapewne powie: „Daleko idący niczym nie poparty marketing”, a ja zapytam: To dlaczego Wyspa Kaszubska znajduje się w obszarze Natura 2000 (najcenniejsze siedliska przyrodnicze), który w naszym przypadku nazywa się „Ostoja Borzyszkowska”?

Zapraszamy wszystkich do wypoczynku w ciszy i spokoju w pięknie położonym nowym domu wypoczynkowym bezpośrednio nad brzegiem jeziora Borzyszkowskiego. W promieniu 4 km znajduje się 7 jezior, gdzie jedno z nich Piaszno oddalone o 1200 m należy do najczystszych w Polsce i cechuje się niepowtarzalnymi plażami. Bez specjalnych poszukiwań spotkasz tu Kaszuba na codzień komunikującego się dialektem kaszubskim, a może nawet turystę przyjeżdżającego w te strony od ponad 30lat. W okolicy znajdują się ciekawe szlaki turystyczne i leśne ścieżki rowerowe. W odległości 30 m od budynku znajdują się lasy z dużą ilością grzybów i jagód. Owa natura, piękne widoki oraz bliskość jeziora (około 100 m) sprawią, że nie tylko wędkarze i grzybiarze ale wszyscy Państwo poczują się tu bardzo dobrze i miło spędzą niezapomniane chwile.

lake-2134181_1920

Kaszuby

Kaszuby to przepiękna, a przy tym interesująca kraina historyczna z jeziorami, lasami, wzgórzami, ciszą i spokojem. Niewątpliwie jest to jeden z najurokliwszych zakątków Polski. Magią tego terenu jest piękno wyjątkowych krajobrazów, tajemnice tej ziemi i jej osobliwość, kultura, własny język, bogata tradycja oraz oczywiście przyroda.

Skontaktuj się z Nami

Oferta i rezerwacje: wyspakaszubska.pl
Lipnica, Borzyszkowy 39M
Recepcja: +48 602 581 300
Godziny pracy: 8.00 – 22.00