Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych polskiego wybrzeża. Urok Jastrzębiej Góry, będącej najdalej na północ wysuniętą częścią Polski, przyciąga co roku tysiące turystów. Jastrzębia Góra stanowi doskonałą bazę wypadową do pobliskich miejscowości takich jak: Władysławowo i Karwia oraz na Hel i do Trójmiasta.

MuzeumFigurWoskowych2

Muzeum Figur Woskowych

Warto wybrać się do Muzeum Figur Woskowych, bo to świetna atrakcja dla każdego. Możemy zobaczyć niesamowite figury wykonane z wosku, które wyglądają prawie jak żywe! W muzeum zobaczysz znanych aktorów, piosenkarzy, polityków czy postacie ze sportu.

lisi-jar-1140x650

Lisi Jar

Lisi Jar to wąwóz, który ciągnie się przez 350 metrów, aż do samego morza. Dookoła wąwozu rośnie bukowy las, który daje nam wrażenie bajkowego lasu. Między innymi dla tych wrażeń do Jastrzębiej Góry przyjeżdżają zagraniczni turyści.

Źródło zdjęcia: http://www.heliosjastrzebiagora/plaze-i-wydmy/

Rozewie_Latarnia

Latarnia Morska

Latarnia Morska w Rozewie to najstarsza tego typu budowla na polskim wybrzeżu. Mierzy 32,7 metry wysokości, widać z niej okoliczne miejscowości, a nawet położone kilka kilometrów dalej Władysławowo. W środku latarni mieści się małe muzeum, opowiadające o historii latarni.

914e75dc5b5ae548f2c4c54936259fe4

Jastrzębski Klif

To tutaj widok niepowtarzalnych zachodów słońca zapada najdłużej w pamięć. Spacerując wzdłuż krawędzi jastrzębskiego klifu, wysokiego na 33 metry, w pewnym momencie napotykamy na niebieski szlak turystyczny, który zaprowadzi nas wprost na piaszczystą plażę.

Źródło zdjęcia: http://www.heliosjastrzebiagora/plaze-i-wydmy/

Aktywnie

W okolicach Jastrzębiej Góry czas można spędzać na wiele sposobów. Jazda konno lub dorożką, gdzie do dyspozycji mamy kilka stadnin koni, czy loty widokowe z lotniska w Jastarni. W najbliższej okolicy wytoczono 32 km szlaków nordic walking.

Dla dzieci

W okolicy jest wiele atrakcji dla najmłodszych. „Dom do góry nogami”, który zachwyca wszystkich turystów zarówno tych młodszych jak i starszych. Niedaleko jest także Oceanograficzny Park „Ocean Park”. Jest to bardzo ciekawe miejsce warte zwiedzenia.

Ciekawostki

Czy wiesz, że właśnie Jastrzębia Góra jest najbardziej wysuniętą miejscowością na północy Polski? Dokładnie tak jest, dlatego jeżeli chcesz się wybrać na północny koniec Polski to należy odwiedzić Jastrzębią Górę.

Imprezy

Co roku latem na plaży w Jastrzębiej Górze organizowane są Plażowe Mistrzostwa Polski Budowniczych. Również corocznie organizowany jest Bieg Północy wymagający, 16 km bieg oraz od 2018 roku Marsz Nordic Walking na odcinku ok. 11,5 km.

apartament-s

Poduszka Villa Buki

Villa Buki zaprasza na urlop bądź weekend w Spa nad morzem każdego – zarówno osoby potrzebujące odpoczynku ze względu na zdrowie, jak i każdego, kto ceni sobie relaks i dobrą zabawę. Nasza willa w Jastrzębiej Górze to również doskonałe miejsce na zorganizowanie konferencji oraz wszelkiego rodzaju imprez okolicznościowych typu przyjęcia komunijne, chrzciny czy też jubileusze. Zapewniamy również opiekę animatora dla dzieci w trakcie trwania uroczystości.