Szklarska Poręba

Karkonosze to jeden z najciekawszych pod względem krajoznawczym i przyrodniczym górski region Europy Środkowej. Pragniemy Państwa zachęcić do odwiedzenia jednego z najpiękniejszych zakątków naszego kraju, do wizyty w Szklarskiej Porębie, w miasteczku, które może zaspokoić każdy „turystyczny apetyt” na przygodę rekreację i kontakt z naturą.

pieniny-1164557_1920

Szczawnica

Szczawnica i jej okolice to jeden z najpiękniejszych zakątków na mapie Polski, to miejsce kultywowania dawnych tradycji i fascynujących przygód, Największe walory tego regionu to góry, lasy, liczne szlaki turystyczne, zdrowe górskie powietrze, specyficzny mikroklimat, wody mineralne, spływ Dunajcem oraz dobre warunki do uprawiania różnych sportów.

the-baltic-sea-2394823_1920

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych polskiego wybrzeża. Urok Jastrzębiej Góry, będącej najdalej na północ wysuniętą częścią Polski, przyciąga co roku tysiące turystów. Jastrzębia Góra stanowi doskonałą bazę wypadową do pobliskich miejscowości takich jak: Władysławowo i Karwia oraz na Hel i do Trójmiasta.

old-castle-2720794_1920

Góry Świętokrzyskie

Góry Świętokrzyskie, obok Sudetów, są jednym z najstarszych łańcuchów górskich w Europie. Region ten ze względu na swój wiek jest ewenementem, dorównują mu tylko Sudety jeśli chodzi o różnorodność budowy geologicznej i bogactwo występujących tu minerałów. Dlatego też Góry Świętokrzyskie to raj dla geologów, zarówno tych domorosłych, jak i naukowców.

nałęczów

Nałęczów

O tym, że wody źródlane w Nałęczowie mają lecznicze właściwości, mówiono już ponad sto lat temu. Uzdrowisko w Nałęczowie jest osadzone w samym sercu gęstej sieci wąwozów lessowych z bogatą, bujną roślinnością. Dzięki walorom naturalnym mikroklimat wpływa na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi oraz zmniejszanie dolegliwości chorób układu krążenia.

mountains-2535788_1920

Zakopane

Zakopane, zimowa stolica Polski, położona u stóp Tatr, to jedno z najpiękniejszych miast w naszym kraju. Na gości czeka tu szereg nietuzinkowych atrakcji, wyborna kuchnia oraz możliwość zapoznania unikatowej kultury i sztuki Podhala. Ponadto, odbywają się tu liczne imprezy kulturalne i rekreacyjne oraz oczywiście są tu doskonałe warunki do jazdy na nartach.

Aerial view of the summer time in mountains near Stronie Slaskie town in Poland. Pine tree forest and clouds over blue sky. View from above.

Stronie Śląskie

Stronie Śląskie malowniczo ulokowało się na rozgałęzieniu dolin rzek: Biała Lądecka, Morawka, i Sienna Woda w Kotlinie Kłodzkiej. Z doliny podziwiać i odwiedzać można pasma górskie: Góry Złote, Góry Bialskie, Masyw Śnieżnika, oraz Krowiarka. Stronie Śląskie od lat znane jest z huty szkła kryształowego Violetta, założonej w 1864 roku.

miasto wisła, rzeka początek

Wisła

Zwana perłą Beskidu Śląskiego leży w województwie śląskim, w dolinie rzeki Wisły. Wisła otoczona jest od zachodu pasmem Czantorii, Stożka i Przełęczą Kubalonki, a od wschodu Równicą, Trzema Kopcami Wiślańskimi i Przełęczą Salmopolską. Szlaki pozwalają cieszyć się urokiem i cudnymi panoramami tych gór.

beach-2724906_1920

Mielno

Mielno leży nad Bałtykiem, ale również nad dużym jeziorem Jamno. Wielką trakcją Mielna jest piękna, zadbana piaszczysta, nadbałtycka plaża. Obok Mielna leży Unieście – niegdyś stanowiły odrębne miejscowości ale obecnie Unieście to dzielnica Mielna. W tych okolicach odnajdą się zarówno osoby szukające rozrywki, jak i spokoju i wypoczynku.

Pasłęk

Pasłęk

Pasłęk, to niewielkie miasteczko leżące na Powiślu nad rzeką Wąską. Jego rozmiary nie są imponujące, jednak historii i zabytków mogą tej miejscowości „pozazdrościć” większe miasta. Niewiele miast może cieszyć się taką atrakcją historyczną i turystyczną, jak Pasłęk. Pasłęckie mury obronne mają aż ponad kilometr długości.