Stronie Śląskie

Stronie Śląskie malowniczo ulokowało się na rozgałęzieniu dolin rzek: Biała Lądecka, Morawka, i Sienna Woda w Kotlinie Kłodzkiej. Z doliny podziwiać i odwiedzać można pasma górskie: Góry Złote, Góry Bialskie, Masyw Śnieżnika, oraz Krowiarka. Stronie Śląskie od lat znane jest z huty szkła kryształowego Violetta, założonej w 1864 roku.

aerial view of the winter time Czarna Gora mountain in Poland

Ośrodki narciarskie

Miłośnicy sportów zimowych nie będą narzekać na brak atrakcji. Znajduje się tu duży ośrodek narciarski Czarna Góra z wygodnym wyciągiem krzesełkowym oraz szereg kameralnych wyciągów np. w Kamienicy, Bielicach czy też w Lądku Zdój, jak również dziesiątki kilometrów tras narciarstwa biegowego.

Kowadło_w_Górach_Złotych_PL

Góry Złote

Jedno z najdłuższych pasm górskich w Sudetach, niesamowite widoki zapierają dech w piersiach, Najwyższe wzniesienia tych gór sięgają do 1100 metrów wysokości, Ciekawe miejsca położone na terenie Gór Złotych to udostępniona do zwiedzania kopalnia złota i arsenu w Złotym Stoku.

Źródło zdjęcia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Góry_Złote

Stara Morawa, Observation tower by the lake among mountain peaks.

Zalew

Latem zachęcamy do odwiedzenia Zalewu w Starej Morawie, To świetne miejsce na chwilę odpoczynku. Na miejscu jest możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego, aby umilić spędzony czas. Stara Morawa znajduje się 1,3 kilometrów od Stronia Śląskiego.

bears-cave-1117142_640

Jaskinia

Jedną z najważniejszych atrakcji w okolicach Stronia Śląskiego jest Jaskinia Niedźwiedzia. Jest bardzo duża i zalicza się ją do jednych z większych w całej Polsce. Podziemna trasa liczy 360 metrów, a czas przejścia całej trasy wynosi około 2 godzin. Warto się wybrać.

Aktywnie

W zimie zapraszamy do pobliskich ośrodków na narty zjazdowe oraz biegowe a poza sezonem zimowym warto skorzystać z długich i urozmaiconych tras rowerowych o długości aż 147 km, tras typu „down hill”, czy też letniego toru saneczkowego. Atrakcji nie zabraknie!

Dla dzieci

Z pewnością dzieci, które są w naturze odkrywcze, zainteresują się wielobarwnymi kamieniami i minerałami dlatego warto zabrać je do Muzeum Kamieni i Minerałów. Będzie to dla nich ciekawa lekcja. Na szczególną uwagę zasługuje prywatna kolekcja minerałów rodziny Kluzów.

Ciekawostki

Miasto przed II wojną światową było znanym ośrodkiem przemysłu szklarskiego dzięki Hucie Szkła Kryształowego „Violetta”, założonej w 1864. Obecnie miejscowość stawia na turystykę mocno wykorzystując walory krajobrazowe.

Imprezy

Od 2016 r. na leśnych duktach Gór Bialskich odbywa się maraton narciarski SGB ULTRABIEL stylem klasycznym. W koronnym biegu, będącym najdłuższym w Polsce biegiem narciarskim, zawodnicy rywalizują na dystansie 60 km.

Apartamenty-Zielony-Dom-Apartament-Nr-2-Sypialnia-Nr-2

Poduszka Apartamenty Zielony Dom

Zapraszamy Państwa do apartamentów znajdujących się w Centrum turystycznej miejscowości Stronie Śląskie w pobliżu krytej pływalni, hali sportowej, Muzeum Minerałów, banku, kawiarni, restauracji, sklepów…