Nałęczów

O tym, że wody źródlane w Nałęczowie mają lecznicze właściwości, mówiono już ponad sto lat temu. Uzdrowisko w Nałęczowie jest osadzone w samym sercu gęstej sieci wąwozów lessowych z bogatą, bujną roślinnością. Dzięki walorom naturalnym mikroklimat wpływa na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi oraz zmniejszanie dolegliwości chorób układu krążenia.

A glass of water macro shot

Park Zdrojowy

Nałęczów słynie z leczniczej wody mineralnej. Centralne ujęcie źródła o nazwie „Miłość” znajduje się w Parku Zdrojowym. Dodatkowo oprócz delektowania się wodą, możemy, jak nigdzie indziej skosztować czekolady w pijalni czekolady połączonej bezpośrednio z Domem Zdrojowym.

nałęczów_061

Muzeum Żeromskiego

Nieopodal Parku Zdrojowego mieści się Muzeum Stefana Żeromskiego, znajduje się ono w domu letnim pisarza. Jest to muzeum biograficzne, odkrywające wiele ciekawostek z życia artysty. Chata została wybudowana za honorarium otrzymane za „Popioły” i stanowiła miejsce letnich pobytów autora „Ludzi bezdomnych”.

Kompleks Wodny

Atrium to doskonałe miejsce do aktywnego i zdrowego spędzania czasu. Znajduje się tu basen wielofunkcyjny, w którym można zarówno popływać, jak i skorzystać z różnorakich atrakcji wodnych. W Atrium koniecznie odwiedźcie basen z białą glinką, którą sprowadzono z Grecji. Jest to jedyny taki basen w Polsce.

wąwóz

Wąwozy lessowe

Nie bez powodu Nałęczów nazywany jest Krainą wąwozów lessowych. To właśnie w Nałęczowie znajdują się najpiękniejsze wąwozy. W szczególności zachęcamy do zobaczenia wąwozu „Głowackiego” – miejsca idealnego na spacery czy jazdę na rowerze.

Aktywnie

Głównym atutem Nałęczowa jest bardzo czyste powietrze, które regeneruje nasz organizm. Wypoczynek i aktywnie spędzony tutaj czas – bieganie, spacery, jazda na rowerze – z pewnością pozytywnie wpłynie na samopoczucie i zdrowie.

Dla dzieci

Jedną z atrakcji, najbardziej przyciągającą dzieci, jest Nałęczowski Zwierzyniec, w którym znajduje się wiele różnych zwierząt. Z pewnością dzieci będą zadowolone, mogąc karmić zwierzaki przygotowanymi przez właścicieli smakołykami.

Ciekawostki

Czy wiesz, że… w Nałęczowie wypoczywali i tworzyli wielcy artyści, politycy i pisarze – I.J.Paderewski, H.Siemiradzki, minister J.Beck, H.Sienkiewicz, B.Prus oraz S.Żeromski.

Imprezy

Będąc w Nałęczowie, warto wybrać się na cykliczne wydarzenia. Jednym z nich jest tradycyjna impreza – święto muzyki klasycznej „Nałęczowskie Divertimento”, odbywające się w czerwcu, a także Mistrzostwa Balonowe w sierpniu.

banner_101c

Poduszka Apartamenty Zdrojowe

Apartamenty stanowią samodzielne komfortowo wyposażone mieszkania o powierzchni 50 m2 , składające się z salonu z aneksem kuchennym, sypialni i łazienki. Do każdego apartamentu jest przydzielone bezpłatne miejsce parkingowe przy budynku.