Zakopane

Zakopane, zimowa stolica Polski, położona u stóp Tatr, to jedno z najpiękniejszych miast w naszym kraju. Na gości czeka tu szereg nietuzinkowych atrakcji, wyborna kuchnia oraz możliwość zapoznania unikatowej kultury i sztuki Podhala. Ponadto, odbywają się tu liczne imprezy kulturalne i rekreacyjne oraz oczywiście są tu doskonałe warunki do jazdy na nartach.

poland-1042091_640

Gubałówka

Gubałówka to z pewnością jedno z tych miejsc, które warto odwiedzić będąc w Zakopanem. Wznosi się na wysokości 1126 m n.p.m. Co roku odwiedzają je setki tysięcy turystów z Polski i z zagranicy. Zachęcamy do zwiedzenia Gubałówki o każdej porze roku. Przepiękne widoki powodują, że nie chce się wracać do domu.

tatry-998969_640

Kasprowy Wierch

Zdecydowanie jedną z największych atrakcji Zakopanego jest Kolejka na Kasprowy Wierch. Warto się wybrać, bo widoki są przepiękne, „że aż zapierają dech w piersiach”. Całą trasa zajmuje 20 minut. Jest to bardzo popularny punkt zwiedzania dlatego często można trafić na kolejki do kasy. Na górze stoi budynek, w którym znajduje się bar, restauracja i kiosk.

mountains-2959338_640

Park Narodowy

Jeżeli jesteś miłośnikiem piękna natury to zakochasz się w Tatrzańskim Parku Narodowym. To jeden z największych i popularniejszych Parków Narodowych, jedyny w Polsce o charakterze wysokogórskim, stworzony z miłości do gór i natury. Polecamy piesze wycieczki po terenach tego wspaniałego Parku Narodowego. Gorąco polecamy.

mountains-2959321_640

Morskie Oko

Morskie oko to najbardziej popularne wśród turystów miejsce w Tatrach, Nie bez powodu uważane za najpiękniejsze jezioro. Położone jest w Dolinie Rybiego Potoku na wysokości 1395 m n.p.m. i ma powierzchnię blisko 35 ha. Turystów przyciągają piękne widoki na szczyty Tatr Wysokich, w tym najwyższy szczyt w Polsce – Rysy.

Aktywnie

W Zakopanem aktywnie czas możesz spędzić podbijając najwyższe szczyty oraz podziwiając największe atuty Polski, wędrując po górskich szlakach, ale nie tylko, długie szlaki rowerowe pozwalają na przyjemne rowerowanie.

Dla dzieci

Do najważniejszych atrakcji dla dzieci można zaliczyć Małpi Gaj dla dzieci w wieku 1-12 lat oraz Największą Egzotyczną Papugarnię. Zimą organizowane jest lodowisko, a przy kolejce na Gubałówkę można pojeździć na sankach.

Ciekawostki

Czy wiesz, że duża większość domów oraz budynków w Zakopanem została zbudowana zgodnie z tradycyjnymi metodami budowy domów drewnianych?

Imprezy

Co roku na zakończenie lata organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Przez wiele dni możemy podziwiać ludowe zespoły taneczne, pieśniarzy oraz uczestniczyć w organizowanych warsztatach.

27366680

Poduszka Willa Mirwa

Poduszka Willa Mirwa to niebanalne miejsce noclegu w Zakopanem. Nawiązuje do elementów stylu zakopiańskiego, w nowoczesny sposób komponując się z panoramą Tatr i przestrzenią wzgórza Lipki.