Szklarska Poręba

Karkonosze to jeden z najciekawszych pod względem krajoznawczym i przyrodniczym górski region Europy Środkowej. Pragniemy Państwa zachęcić do odwiedzenia jednego z najpiękniejszych zakątków naszego kraju, do wizyty w Szklarskiej Porębie, w miasteczku, które może zaspokoić każdy “turystyczny apetyt” na przygodę rekreację i kontakt z naturą.

Szrenica

Górujący nad miastem szczyt w Głównym Grzbiecie Karkonoszy o wysokości 1362 m n.p.m. na który prowadzi krzesełkowa Kolej Linowa SKI ARENA Szrenica. Na szczycie znajduje się znane schronisko górskie „Szrenica”. Mimo iż Szrenica nie jest górą wysoką, panują tu warunki śniegowe jak w Alpach na wysokości 2000 m n.p.m.

Wodospady

Szklarska Poręba słynie ze swoich urzekających wodospadów, które warto odwiedzić będąc tutaj. Wodospad Kamieńczyka jest najwyższym w Karkonoszach, a swoim urokiem wprowadza nas w bajkowy klimat. Równie urokliwym i wartym zobaczenia jest wodospad Szklarki, Jego strumień wody ma 13,3 m wysokości i płynie zwężającą się ku dołowi kaskadą.

Trollandia

Trollandia to park linowy, znajdujący się w centrum Szklarskiej Poręby. To idealna atrakcja dla rodzin. W parku mieści się kilka tras, które podzielone są na łatwiejsze i te dużo bardziej ekstremalne, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno dorośli, młodzież, jak i dzieci. Warto skorzystać z oferty tego parku.

Stok narciarski

Wszystkich miłośników sportów zimowych zapraszamy do Ośrodka Narciarskiego „SKI ARENA”. Ośrodek ma do dyspozycji dobrze przygotowane trasy narciarskie o zróżnicowanym stopniu trudności oraz wyciągi krzesełkowe 6-osobowe. Latem wyciąg zawiezie Państwa na Szrenicę co zaoszczędzi Wam, a zwłaszcza dzieciom, męczącej wędrówki.

Aktywnie

Sudety Zachodnie to region o bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze turystycznej. Sieć szlaków turystycznych, prowadzi po miejscowych atrakcjach i schroniskach stwarza bardzo przyjazny klimat dla górskich wędrówek i to nie tylko dla wprawionych piechurów.

Dla dzieci

Włodarze Szklarskiej Poręby zadbali też o najmłodszych turystów i powstała ciekawa trasa dla dzieci – Magiczny Szlak Ducha Gór, trasę złożoną z 34 punktów, które warto zwiedzić w Szklarskiej Porębie. Magiczny Szlak Ducha Gór otwiera drogę do niezapomnianej przygody.

Ciekawostki

Wodospad Kamieńczyka grał w brytyjskiej produkcji „Opowieści z Narnii: Książe Kaspian”. Urok i baśniowy Klimat wąwozu Kamieńczyka docenił Andrew Adamson reżyser brytyjskiej ekranizacji znanej i cenionej książki C.S. Lewisa.

Imprezy

Do najciekawszych wydarzeń cyklicznych zaliczamy m.in. Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu (luty), Bieg Piastów (luty/marzec), Majowy Zawrót Głowy (maj). A dla miłośników kolarstwa górskiego organizowany jest Bike Maraton (czerwiec-lipiec).

Poduszka Villa Grace

Jeżeli szukacie Państwo miejsca aby wypocząć z dala od codziennego zgiełku to Villa Grace z całą pewnością spełni wasze oczekiwania. Położenie obiektu gwarantuje ciszę i spokój podczas wypoczynku, a zarazem umożliwia łatwe dotarcie do centrum miasta, tras rowerowych, szlaków turystycznych, a w zimie wyciągów orczykowych i tras biegowych – wielu z naszych gości zakłada biegówki zaraz po wyjściu z obiektu.