Mielno

Mielno leży nad Bałtykiem, ale również nad dużym jeziorem Jamno. Wielką trakcją Mielna jest piękna, zadbana piaszczysta, nadbałtycka plaża. Obok Mielna leży Unieście – niegdyś stanowiły odrębne miejscowości ale obecnie Unieście to dzielnica Mielna. W tych okolicach odnajdą się zarówno osoby szukające rozrywki, jak i spokoju i wypoczynku.

Lighthouse in Gaski - small Baltic coast village in Poland

Latarnia Morska

Bez wątpienia najbardziej przyciągającą atrakcją turystyczną jest latarnia morska w Gąskach, z której widok zapiera dech w piersiach. Mierzy ponad 50 metrów i jest największą latarnią morską w Polsce. Na taras widokowy znajdujący się na szczycie latarni prowadzą schody liczące 190 stopni. Warto odwiedzić to miejsce gdy jest dobra widoczność.

seashore-1783904_1280

Przystań Rybacka

Udając się na wschód od Mielna, na końcu ul. Rybackiej znajduje się port. Zapach ryb unoszący się w powietrzu sam zaprowadzi Was do celu, można kupić tam świeże ryby lub zagościć w tawernie, smażalni lub wędzarni ryb. Dla turysty jest to niesamowita atrakcja. Rybacy przyzwyczaili się już do wszechobecnych aparatów fotograficznych i chętnie zapozują Wam do zdjęcia.

Ogrody Hortulus Spectabilis (1)

Ogrody Hortulus

Jeżeli bardziej preferujesz tematykę roślinności oraz piękno natury, idealnym miejscem dla Ciebie będą ogrody tematyczne Hortulus w Dobrzycy. Na powierzchni około 5 ha prezentowanych jest 28 połączonych ze sobą w barwną całość ogrodów o różnej stylistyce. Ogrody tworzone są już od ponad 25 lat z miłości i chęci dzielenia się tym co piękne z innymi.

55b1453fdf2e1_o

Kanał Jamneński

Kanał Jamneński zwany także nurtem Jamneńskim ma długość pół kilometra i łączy jezioro Jamno z Bałtykiem. Są tu szerokie i piaszczyste plaże. Na jeziorze Jamno znajdziesz wypożyczalnie sprzętów wodnych, które umilą Ci spędzony tu czas. Wśród przebywających w okolicy wędkarzy jest obowiązkową lokacją – wpływają tutaj zarówno słodko, jak też słonowodne ryby.

Źródło zdjęcia: https://gk24.pl/tag/kanal-jamnenski

Aktywnie

Mielno to nie tylko relaks na plaży, ale również możliwość aktywnego wypoczynku tj.nordic walking, kitesurfing, windsurfing, żeglarstwo i związane z nim profesjonalne szkolenia z możliwością uzyskania patentów i certyfikatów.

Dla dzieci

Znajdziesz tutaj i coś dla swoich pociech, atrakcji dla dzieci jest wiele. Do najpopularniejszych zaliczamy park linowy, wesołe miasteczko, rejsy statkiem, wędkarstwo oraz Aqua Park w Koszalinie. W pobliżu Wilii Arkadia znajduje się nowoczesny orlik z dwoma oświetlonymi boiskami i placem zabaw.

Ciekawostki

Mielno mimo, że kojarzy nam się głównie z morzem, ma też swoje zabytki. Znajdziemy tu stare kamienice, które przetrwały z XIX wieku, przepiękny kościół gotycki z XV wieku z pięknie brzmiącymi organami. Liczne pomniki, grodzisko słowiańskie, leśną pętlę przygód i tajemnic.

Imprezy

Mielno może pochwalić się szerokim kalendarzem artystycznym w sezonie letnim i nie tylko. W lutym odbywa się tu Światowy Zlot Morsów, który przyciąga tysiące miłośników zimowych kąpieli w Bałtyku.

56_MG_8210

Poduszka Willa Arkadia

Pobyt w Poduszka Willa Arkadia to nie tylko wypoczynek w przestronnych i komfortowo urządzonych pokojach, to także szansa na spróbowanie tradycyjnej, regionalnej kuchni, poznanie przepięknej pomorskiej przyrody oraz regeneracja sił w naszej strefie SPA.