Wisła

Zwana perłą Beskidu Śląskiego leży w województwie śląskim, w dolinie rzeki Wisły. Wisła otoczona jest od zachodu pasmem Czantorii, Stożka i Przełęczą Kubalonki, a od wschodu Równicą, Trzema Kopcami Wiślańskimi i Przełęczą Salmopolską. Szlaki pozwalają cieszyć się urokiem i cudnymi panoramami tych gór.

Wisla, Poland, 24 May 20118: The Adam Malysz ski jumping hill in Wisla Malinka in Poland in the summer

Skocznia Małysza

Niewątpliwie najpopularniejszą atrakcją w Wiśle jest Skocznia Adama Małysza na wysokości 620 m n.p.m. Widok jaki można ujrzeć ze skoczni jest niesamowity. Co roku zimą i latem na skoczni odbywają się zawody najwyższej rangi międzynarodowej.

ochoriczowka muzeum realizmu

Ochorowiczówka

Muzeum Magicznego Realizmu – Ochorowiczówka, to niepowtarzalne miejsce. W muzeum znajduje się ponad 300 obrazów, polskich twórców surrealizmu rzeźb i grafik czołowych, a także izba poświęcona Julianowi Ochorowiczowi. Polecamy, także z dziećmi

Narciarze na stoku w górach, wyciąg krzesełkowy.

Ośrodek Narciarski

Jeżeli jesteś miłośnikiem sportów zimowych, to zapraszamy do Ośrodka Narciarskiego „Nowa Osada” gdzie do dyspozycji są trzy tory narciarskie oraz kolejki linowe 4-osobowe. Przygotowane są trzy główne trasy narciarskie, a także trzy mniejsze przeznaczone dla dzieci i początkujących.

muzeum beskidzkie

Muzeum Beskidzkie

Jest to niewielkie muzeum regionalne. W środku znajdziemy klasyczne eksponaty wyposażenia beskidzkiej chałupy, oraz ciekawy film na DVD o regionalnych twórcach ludowych. Warto zajść do środka i pooglądać eksponaty, aby dowiedzieć się czegoś o regionie.

Aktywnie

Ponad 15 km górskich szlaków turystycznych, spacerowych i tematycznych, trasy do biegania na nartach, 18 wyciągów narciarskich, czy kilkadziesiąt kilometrów tras zjazdowych to tylko część infrastruktury sportowej, z której można tu korzystać.

Dla dzieci

W okolicach Wisły znajdzie się mnóstwo atrakcji dla młodszych. Jedna z bardziej popularnych atrakcji to nieco oddalony od Wisły Park Dinozaurów w Ustroniu. Zwiedzając możemy się przyjrzeć z bliska i usłyszeć dźwięki wydawane przez gady.

Ciekawostki

Czy wiesz, że w Wiśle jest Aleja Gwiazd? Co roku przybywają tam nowe sławne osoby, których życie łączy z Wisłą. Na Alei można znaleźć tablice na których są między innymi Adam Małysz, Przemysław Saleta, Apoloniusz Tajner.

Imprezy

Jednym z ciekawszych wydarzeń latem jest „Tydzień Kultury Beskidzkiej”, gdzie można posłuchać kapel regionalnych, obejrzeć wystawy twórczości ludowej oraz uczestniczyć w warsztatach rękodzieła prowadzonych przez samych twórców.

DSC_7924

Poduszka Pensjonat Nad Rzeką

Pensjonat Nad Rzeką usytuowany jest w centrum Wisły, słynnego górskiego kurortu. Oferuje on przestronne pokoje z balkonem, telewizorem LCD z dostępem do kanałów satelitarnych i bezpłatnym WiFi.